Artykuł sponsorowany

Jakie są standardy jakości papieru toaletowego przemysłowego?

Jakie są standardy jakości papieru toaletowego przemysłowego?

Papier toaletowy przemysłowy to nieodłączny element każdego miejsca pracy, instytucji czy obiektu użyteczności publicznej. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami papieru są niewielkie, to jednak warto zwrócić uwagę na standardy jakości, które wpływają na komfort użytkowania oraz ochronę środowiska. W niniejszym artykule przedstawimy, jakie są główne standardy jakości papieru toaletowego przemysłowego oraz jak wybrać odpowiedni produkt.

Jakie są rodzaje papieru toaletowego przemysłowego?

Papier toaletowy przemysłowy występuje w kilku wariantach, które różnią się między sobą pod względem gramatury, ilości warstw oraz długości rolki. Najbardziej popularne są jedno-, dwu-, i trzywarstwowe papiery toaletowe. Im więcej warstw, tym papier jest grubszy, bardziej miękki i chłonny. Gramatura papieru toaletowego przemysłowego mieści się zwykle w przedziale od 15 do 40 g/m². Wyższa gramatura oznacza większą wytrzymałość i chłonność produktu. Długość rolki może być różna, od standardowych 100 metrów do nawet 300 metrów w przypadku tzw. gigantycznych rolek.

Certyfikaty i normy jakościowe papieru toaletowego przemysłowego

Jakość papieru toaletowego przemysłowego jest regulowana przez różne normy i certyfikaty, które gwarantują, że produkt spełnia określone standardy. Jednym z najważniejszych certyfikatów jest znak Ecolabel, który przyznawany jest produktom przyjaznym dla środowiska. Oznacza to, że papier został wyprodukowany ze zrównoważonych źródeł, a jego produkcja nie wpływa negatywnie na ekosystem. Inne ważne certyfikaty to FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), które również potwierdzają odpowiednie zarządzanie lasami oraz dbałość o środowisko.

Parametry techniczne i właściwości użytkowe papieru toaletowego przemysłowego

Podczas wyboru papieru toaletowego przemysłowego warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne oraz właściwości użytkowe. Ważne jest, aby papier był chłonny, miękki i wytrzymały. Właściwości te zależą zarówno od gramatury, jak i ilości warstw papieru. Ponadto, warto zwrócić uwagę na sposób nawijania rolki. Im bardziej równomiernie nawinięty jest papier, tym lepiej się go zużywa. Kolejnym istotnym parametrem jest biodegradowalność papieru, która wpływa na jego wpływ na środowisko oraz łatwość utylizacji.