Artykuł sponsorowany

Czym jest lifting rzęs i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym jest lifting rzęs i kiedy warto się na niego zdecydować?

Lifting rzęs to zabieg, który zdobywa coraz większą popularność wśród kobiet pragnących podkreślić swoje oczy i dodać im wyrazistości. Zabieg ten polega na uniesieniu oraz zagęszczeniu rzęs, co sprawia, że stają się one bardziej widoczne i efektowne. Warto zastanowić się nad tym, kiedy warto zdecydować się na lifting rzęs, jakie są jego zalety i ewentualne przeciwwskazania.

Lifting rzęs – czym dokładnie jest ten zabieg?

Lifting rzęs to metoda polegająca na tymczasowym uniesieniu oraz zagęszczeniu rzęs przy użyciu specjalnych preparatów. Podczas zabiegu rzęsy są poddawane działaniu substancji aktywnych, które sprawiają, że stają się one bardziej elastyczne i podatne na modelowanie. Następnie rzęsy są układane na specjalnych silikonowych wałeczkach, które utrzymują je w pozycji uniesionej. Po nałożeniu kolejnych preparatów, które utrwalają efekt, rzęsy pozostają uniesione i zagęszczone nawet do 8 tygodni.

Dla kogo jest lifting rzęs?

Lifting rzęs jest zabiegiem dedykowanym przede wszystkim dla kobiet, które pragną poprawić wygląd swoich rzęs bez konieczności stosowania sztucznych przedłużeń czy codziennego używania tuszu do rzęs. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób o rzęsach prostych, krótkich lub rzadkich, które chcą uzyskać efekt długich i gęstych rzęs. Lifting rzęs może być również wykonywany na rzęsach farbowanych czy zniszczonych, jednak warto wtedy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji przed i po zabiegu.

Zalety liftingu rzęs

Lifting rzęs posiada wiele zalet, które przyciągają coraz większą liczbę klientek. Przede wszystkim jest to zabieg nieinwazyjny, który nie obciąża rzęs tak jak sztuczne przedłużenia. Efekty utrzymują się nawet do 8 tygodni, co sprawia, że nie trzeba codziennie stosować tuszu do rzęs ani innych kosmetyków podkreślających oczy. To doskonały sposób, aby wzmocnić i ożywić rzęsy. Lifting rzęs sprawia również, że oczy stają się bardziej otwarte i wyraziste, co dodaje twarzy młodszego i świeższego wyglądu. Jeśli chcesz wykonać lifting rzęs w Lublinie, zapraszamy do Instytutu kosmetycznego Esthe, gdzie możesz mieć pewność profesjonalnie wykonanego zabiegu.

Przeciwwskazania do liftingu rzęs

Mimo licznych zalet, lifting rzęs posiada także pewne przeciwwskazania. Zabieg ten nie jest polecany dla osób z alergią na składniki preparatów używanych podczas liftingu oraz dla osób z chorobami oczu lub skóry powiek. W przypadku wrażliwych oczu warto przeprowadzić próbę uczuleniową przed zabiegiem. Ponadto, lifting rzęs nie jest zalecany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Jak dbać o rzęsy po liftingu?

Aby efekt liftingu rzęs utrzymał się jak najdłużej, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim należy unikać kontaktu z wodą przez pierwsze 24 godziny po zabiegu oraz unikać mocnego pocierania oczu. Warto również stosować odżywkę do rzęs, która nawilży i wzmocni włoski. Ponadto, warto unikać używania tuszu do rzęs na bazie oleju, gdyż może on osłabić efekt liftingu. Dzięki temu twoje rzęsy będą mocne i zadbane przez długi czas.